Müge Anlı, Aleyna Çakır raporunda ‘Bir gariplik var’ dedi, Rahmi Özkan o sözleriyle tepki çekti!

Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen’in ölümü soruşturması kapsamında Adli Tıp Kurumundan istenen rapor savcılığa ulaştı. Raporda Esen’in otopsisinde dış muayenesinde ası dışında vücudunda tespit edilen belirtilerin ölüm meydana getirecek nitelikte olmadığı, iç muayenesinde kafatasında kırık, kafa içi kanama, iç kanama, beyin doku harabiyeti, iç organ ve büyük damar yaralanmasına rastlanılmadığı ifade edildi.

08.01.2021
38
Müge Anlı, Aleyna Çakır raporunda ‘Bir gariplik var’ dedi, Rahmi Özkan o sözleriyle tepki çekti!
REKLAM ALANI

MÜGE ANLI’DAN FLAŞ AÇIKLAMA
Uzun süre programında Aleyna Çakır’ın ölümüne yer veren ve şüpheli Ümitcan Uygun tarafından tehdit edilen Müge Anlı açıklama yaptı. Müge Anlı raporun ardından şunları söyledi:

“Aleyna Çakır… Beklenen rapor dendi ben hiç beklemiyordum. İşleyip işlemediğimi bile düşündüm. Bu konuyla ilgili hissim: Puzzle ile günlerce uğraşırsın benim Lokum gelir tam bitmeye yakın iki parçayı alır kaçırır yer. Tam uğraşmışsın ama hiçbir zaman o tablo tamamlanmayacak bilirsin. Toplarsın koyarsın kutuya. Burada öyle hissediyorum. Hiç bu konuyu konuşmayı düşünmüyorum. Ama işte Müge sen konuşmuyor musun denmesin diye işte…”

“BİR GARİPLİK VAR”
Uzun süre Aleyna Çakır’ı gündeme getiren Anlı hislerini böyle anlattıktan sonra sözlerine şöyle devam etti:

ARA REKLAM ALANI

“Bu olayda birçok kişi bildiğini anlattı ama daha sonra yaşananlardan sonra o insanlar yok oldu. Telefonlarını değiştirdiler. Burada anlatılanların ne kadarı dosyada. Benim elimdeki ifadeler ne kadar nerelerde çok merak ediyorum. Adli tip raporunda annenin ve arkadaşlarının söylediği yüzdeki çöküklük nerede? Tek soru soruyorum… Bir gariplik var yani… Demek ki birileri doğru söylemiyor. DNA örneği var sperm örneği var. Ümitcan’a da sesleniyorum. O gece sen gitmedinse kim gitti? Onu söyle…”

“HUKUKEN YAPILACAK BİR ŞEY YOK”

Öte yandan programda Avukat Rahmi Özkan’ın Aleyna Çakır’ın ölümüne ilişkin konuşması sosyal medyada gündem oldu. Rahmi Özkan’ın rapor ile ilgili tepki çeken sözleri şöyle:

“Kanıtlansaydı tutuklanırdı. Kamuoyunda vicdanında ızdırap meydana getirebilir ama işlemlerin yürümesi için hukuken bir takım formlar lazım” dedi.

Müge Anlı’nın “O kız senin yakının olsaydı böyle cümleler kurar mıydın?” sorusu üzerine cevap veren Özkan, “Yakınım dahi olsa üzüntüme feryat ederdim ama hukuk bilgilerimle incelediğim zaman yapılacak bir şey yok” cevabını verdi.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
binnur
Hazırlanıyor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.