Duygu Delen’in ailesinin avukatı konuştu: Burada bir çocuk cinayeti var

17.08.2020
61
Duygu Delen’in ailesinin avukatı konuştu: Burada bir çocuk cinayeti var
REKLAM ALANI

Gaziantep’te erkek arkadaşının evinin penceresinden düşerek öldüğü iddia edilen 17 yaşındaki Duygu Delen’in ölümü Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Şüpheli bulunan bu korkunç olay sosyal medyada gündem olmuştu. Son dakika haberine göre aile avukatı yaptığı konuşmada çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Burada bir kadın cinayetinin yanı sıra bir çocuk cinayeti de var. Burada çocuğa karşı şiddet var. Çocuğa karşı gerçekleştirilen eylem söz konusu. Bir çocuk, ebeveynleri ile tehdit edilip kolayca baskı altına alınabilir, kolay kandırılabilir. Bunun gözden kaçırılmaması gerektiğini, olayın çocuk boyutu olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Gaziantep’te, erkek arkadaşının 4’üncü katındaki evinin penceresinden düşerek hayatını kaybettiği öne sürülen Duygu Delen’in (17) ailesinin avukatı Göksel Öztürkmen, “Burada bir kadın cinayetinin yanı sıra bir çocuk cinayeti de var. Burada çocuğa karşı şiddet var. Çocuğa karşı gerçekleştirilen eylem söz konusu. Bunun gözden kaçırılmaması gerektiğini, olayın çocuk boyutu olduğunu düşünüyoruz” dedi.
13 Ağustos günü yaşanan olayda, Duygu Delen erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın (20) Batıkent Mahallesi’nde 5 katlı bir apartmanın 4’nci katındaki evinin penceresinden henüz bilinmeyen bir nedenle düştü. Delen, olay yerinde hayatını kaybederken, polis Mehmet Kaplan’ı gözaltına aldı. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Kaplan, ‘cinsel istismar ve kasten öldürme’ suçlarından tutuklandı. Duygu Delen ise ailesinin ve arkadaşlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.

BİR ÇOCUĞU ANNE BABASIYLA TEHDİT ETME SÖZ KONUSU’

Savcılık tarafından dosyaya erişim kısıtlaması getirilen soruşturma sürerken Duygu Delen’in ailesinin avukatı Göksel Öztürkmen, olayın kadın cinayetinin yanı sıra çocuk cinayeti olarak da ele alınması gerektiğini söyledi. Avukat Delen, “Aile perişan durumda. Bakmaya kıyamadığınız evladınız, çocuğunuz menfur bir cinayete kurban gidiyor. Klasikleşen, ‘öldür sonra belli imkanları da kullanarak işin kenarından sıyrıl, kaç.’ İnşallah biz buna müsaade etmeyeceğiz. Gerek ben gerek diğer avukatların tek amacı bu.
Duygu’nun ölümü, kamuoyunda kadın cinayeti olarak lanse edildi. Burada gözden kaçırılan bir nokta var. Burada kadın cinayeti var ancak öte taraftan 15-18 yaş arasında bir çocuk cinayeti de var. Burada çocuğa karşı bir şiddet var. Burada çocuğa karşı gerçekleştirilen bir eylem söz konusu.
#duygusuzolmaz #otopsiyiteslimet

ARA REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
binnur
Hazırlanıyor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.