CHP’de başkanlık için kadınlar düellosu..

08.08.2020
44
CHP’de başkanlık için kadınlar düellosu..
REKLAM ALANI

CHP’nin 25-26 Temmuz tarihlerinde yaptığı 37. olağan kurultayda belirlenen yeni Parti Meclisi (PM) ilk toplantısını bugün yapacak.
Muharrem İnce’nin ayrılık haberlerinin ardından yapılacak PM’de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun birlik mesajı vermesi bekleniyor. Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarını belirlerken de partiden ayrılığı önleyecek bazı isimleri görevlendireceği belirtiliyor.

KURMAYLARINI AÇIKLAYACAK

CHP’nin 37. olağan kurultayında partinin 60 kişilik yönetimi yeniden belirlenmişti. Genel Merkez’den PM için yapılan çağrı metninde tek gündem maddesi “Genel Başkan Sunuşu” olarak görülüyor. Toplantı öncesinde Kılıçdaroğlu ve PM üyeleri Anıtkabir’i ziyaret edecek.

ARA REKLAM ALANI

Kılıçdaroğlu, ilk PM toplantısının ardından kurmaylarını da belirleyecek. Kılıçdaroğlu’nun, Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) ataması ve yarın da isimleri açıklaması bekleniyor. Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarını belirlerken İnce’nin ayrılık hareketini de göz önünde bulundurarak, CHP’den kopuşun önüne geçecek bazı isimleri görevlendireceği belirtiliyor.

KADIN KOLLARI BAŞKANI BELİRLENECEK
CHP, PM’nin ardından yarın Kadın Kolları Genel Başkanlığı için de yarış olacak. Kadın Kolları Genel Başkanlığı için yarışın mevcut başkan Fatma Köse ile partiden ihraç edildikten sonra affedilen ve son kurultayda PM’ye seçilen Aylin Nazlıaka arasında geçmesi bekleniyor.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
binnur
Hazırlanıyor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.