İçişleri Bakan Yardımcısı: Temmuzda 26 kadın öldürüldü

09.08.2020
46
İçişleri Bakan Yardımcısı: Temmuzda 26 kadın öldürüldü
MOBİL REKLAM ALANI

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, temmuz ayında 26 kadın cinayeti yaşandığını söylerken “ Elbette ki bu meselede de 1 rakamının bile bize büyük geldiğini, sıfırı hedeflediğimizi hatırlatmak isteriz” dedi. Çataklı, aylık bilgilendirme toplantısında, özetle şu bilgileri paylaştı:
BAYRAM KAZALARI: “5 günlük bayram tatilinde, 29 ilde 44 ölümlü trafik kazasında 60 can kaybı yaşanmıştır. 17 ildeki 20 kaza kara noktasında ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerde hiçbir ölümlü trafik kazası meydana gelmemiştir.

TERÖR OPERASYONLARI: 11 bin 57 kırsal, 1509 şehir terör operasyonu yapıldı. Operasyonlarda, 5’i gri kategoride 105 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bunların 80’i PKK/KCK, 23’ü DEAŞ, 2’si ise sol terör örgütü mensubu kişilerdir.

BİR KİŞİ BİLE FAZLA

MOBİL ARA REKLAM ALANI

KADIN CİNAYETLERİ: Bu yıl kadın cinayetlerinde hayatını kaybeden kadın sayısı 142’dir. Geçen yılın aynı döneminde bu sayı 193’tü, yani yüzde 26’lık bir azalış söz konusudur. Temmuz ayında ise 26 kadın cinayete kurban gitti. Elbette ki bu meselede de tıpkı trafik ve diğer hadiselerde olduğu gibi 1 rakamının bile bize büyük geldiğini, sıfırı hedeflediğimizi hatırlatmak isteriz.

HATAY BARO BAŞKANI: (Savcı kararı olmadan karakolda 4 saat gözaltında tutulduğu iddiası) Karakolda kendisine herhangi bir gözaltı işlemi uygulanmamıştır.”

MOBİL REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
binnur
Hazırlanıyor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.