Lübnan’da çok büyük patlama! Nükleer bomba gibi binlerce yaralı var…

04.08.2020
43
Lübnan’da çok büyük patlama! Nükleer bomba gibi binlerce yaralı var…
REKLAM ALANI

Lübnan’daki Beyrut Limanı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. Lübnan resmi ajansı NNA’nın haberine göre, Beyrut Limanı’nda patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda yangın çıktı. Beyrut’ta meydana gelen patlamanın etkisiyle 3 katlı bir binanın yıkıldığı, enkaz altında hala insanların olduğu belirtildi. Lübnan Başbakanı Hassan Diyab çok sert açıklama yaparak, “Lübnan’da bugün yaşanan felaketin sorumlularından hesap sorulacak” dedi. Lübnan Sağlık Bakanı Hamad Hasan, Beyrut’taki patlamada ölü sayısının 50’ye yükseldiğini açıkladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu iki Türk vatandaşın hafif şekilde yaralandığını ve durumlarının iyi olduğunu açıkladı. Öte yandan gözyaşlarına hakim olamayan Beyrut Valisi Mervan Abbud, limandaki patlamayı Hiroşima ve Nagazaki’ye benzetti.

Yangın nedeniyle güçlü bir patlama meydana geldi. Patlama sesi başkentin banliyölerinden de duyuldu.İtfaiye ekipleri, yangına müdahale etmek için olay yerine kısa sürede ulaştı.
Patlama eski Başbakan Saad el-Hariri’nin evinin yakınlarında meydana geldi. Hariri’nin evinde ve çevre binalarda büyük hasar oluşurken, eski başbakanın sağlık durumunun iyi olduğu ve olayı takip ettiği belirtildi.
Patlama nedeniyle hükümet binası ve Muhammed el-Emin Camisi’nde büyük hasar oluştu.
Lübnan Başbakanı Hassan Diyab yaşanan patlamayla ilgili çok sert açıklama yaptı. Diyab, “Lübnan’da bugün yaşanan felaketin (Beyrut’taki patlama) sorumlularından hesap sorulacak” dedi.

50 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Lübnan’daki Beyrut Limanı’nda meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 50 kişi öldü, 2 bin 500’den fazla kişi yaralandı.
Sağlık Bakanı Hamad Hasan, Beyrut’taki patlamada ilk belirlemelere göre 50 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

ARA REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
binnur
Hazırlanıyor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.